چکار کنیم پنیرپیتزا کشدار شود؟

چکار کنیم پنیرپیتزا کشدار شود؟

قطعا همه ی ما دوست داریم پیتزایی کشدار درست کنیم و مثل یک سرآشپز حرفه ای هنر خود را نشان دهیم چراکه یکی از دلایل لذت بخش بودن خوردن پیتزا کشدار بودن آن است که کودکان نیز از طرفداران اصلی آن به حساب می آیند و البته طعم بی نظیر پنیرپیتزا در پیدا کردن این همه طرفدار بی دلیل نیست

خیلی وقت ها پیتزای خونگی مثل پیتزای فست فودی ها کشدار نیست و یا ممکن هست مواد از هم پاشیده شود و ظاهر،طعم و مزه آن نیز شبیه فست فودی ها نباشد. اینجاست که سوال برای ما پیش می آید که آیا فست فودی ها ترفند خاصی برای تهیه ی پیتزا دارند یا نه؟ در این مقاله ما به شما این ترفندها را آموزش می دهیم پس با دقت این مقاله را بخوانید و مطمئن باشید بعد مطالعه این مقاله تمام نکات تهیه  یک پیتزای حرفه ای را می دانید.

1-دما و مدت زمان قرار دادن پیتزا داخل فر

برای پخت پیتزا کاملا دقیق نمیتوان گفت پیتزا در چه دما و چه مدت زمانی آماده می شود چراکه نوع فر کاملا در این امر تاثیر گذار است و پس اگر پیتزای شما خوب در نمی آید می توانید با کم و زیاد کردن دمای فر و مدت زمان آن نقطه ی ذوب آن را با توجه به نوع فر خود بدست آورید و از آن به بعد دمای خود را روی همان تنظیم کنید اما به طور معمول پنیر در فر ریلی استاندارد در دمای 270 درجه و زمان 7 دقیقه پخته می شود

نکته مهم

حتما قبل از قرار دادن پیتزا داخل فر،فر کاملا  داغ باشد در غیر اینصورت ممکن است خمیر خشک شود اما پنیر هنوز باز نشده باشد.

2-اندازه ی رشته های پنیرپیتزا

رشته های پنیر پیتزا به دونوع ریز و درشت در بازار عرضه می شود اما شما هنگام مصرف پنیر را کاملا نرم کرده و روی پیتزا بریزید این کار باعث می شود پنیربهتر و به صورت یکنواختری باز می شود.

3-چگونگی قرار دادن مواد روی پنیرپیتزا

نکته اول اینکه روی خمیر را با پنیر پیتزا بپوشانید این کار باعث می شود مواد از خمیر جدا نشود و پنیر نیز بهتر باز شود

نکته دوم اینکه موادی مثل گوجه فرنگی را که در لایه ی آخر قرار می دهیم سعی کنید زیاد نباشد و یا حلقه های بزرگ نگذارید چرا که این کار مانع عبور حرارت می شود و پنیر به طور یکسان باز نمیشود ممکن است قسمتی سوخته و قسمتی هنوز خام باشد و همچنین وجود گوجه و یا دیگر مواد تر اگر زیاد باشد ممکن است روی پیتزا آب بیاندازد.

4- اسپری آب روی پنیر پیتزا

مقدار کمی آب روی پنیر اسپری کنید اینکار باعث می شود رطوبت پنیر کمی بیشتر شود و کش پنیر خود را بهتر نشان می دهد

5-چه زمان پیتزا آماده شده است؟

زمانی که روی پنیر نقطه های ریز طلایی ایجاد شود و به اصطلاح گل بیاندازد، پیتزای شما آماده است یکی از نشانه های با کیفیت بودن پنیرپیتزا گل پنیر هست که نقطه های ریز طلایی یا قهوه ای روشن باشد.

6-مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در تهیه ی پیتزای کشدار

رعایت تمام نکات گفته شده قطعا در تهیه ی پیتزا حرفه ای موثر است اما اهمیت نوع پنیرپیتزا غیر قابل انکار است در واقع مهمترین عامل است چرا که میزان کش،گل پنیر،رطوبت،phو میزان چربی بستگی به کیفیت پنیر پیتزا دارد پس در انتخاب نوع و برند پنیر پیتزایی که تهیه می کنید دقت کنید چون حتی اگر تمام فوت و فن های تهیه پیتزا را بدانید اما یک پنیر پیتزای بی کیفیت به راحتی می تواند تمام زحمت شما زا از بین ببرد .

پنیرپیتزا مزین که برندی معتیر می باشد و در کیفیت و ثبات آن مدعی است می تواند انتخابی امن و مطمئن باشد تا شما مشتریان عزیز بتوانید پیتزایی فوق‌العاده را تهیه و تبدیل به یه سرآشپز حرفه ای شوید. و از آنجا که پنیر پیتزا مزین در بسته بندی های 180 و 450 گرمی خود از بهتربن نوع پنیر پیتزا استفاده می کند این نوید و این اطمینان را به شما می دهد که بتوانید پیتزایی را که انتظارش را دارید در خانه تهیه کنید